wtorek, 21 lutego 2012

Stan flow

Hej :)
Czy pogoda za oknem daje wam znak, że już czas przywitać wiosnę? U mnie świeci słońce, powietrze wydaje się być bardziej wiosenne niż ostatnio, na niebie nie ma ani jednej chmury, a w związku z tym uśmiech sam maluje się na twarzy. Słychać "gruchające" gołębie, a atmosfera za oknem zupełnie nie przypomina tej sprzed kilku dni. Mam nadzieję, że już tak zostanie.
Słyszeliście kiedyś o stanie flow? Być może ta nazwa nic Wam nie mówi, ale założę się, że każdy z Was miał z nim do czynienia. Zdarzyło Wam się zająć czymś, co pochłonęło Was bez końca? Straciliście poczucie czasu, tak bardzo, że zapomnieliście nawet o głodzie i  pragnieniu. Ocknęliście się nagle po kilku godzinach i zdaliście sobie sprawę, że wpadliście w pewnego rodzaju trans, który opanował Was bez reszty? Ten stan totalnego poświęcenia się pewnej czynności i pełnego zaangażowania w dane zajęcie to właśnie STAN FLOW :) Ja osobiście go uwielbiam. To czas, kiedy robię to, co naprawdę lubię. Ciesze się wtedy jak dziecko, a cały świat schodzi na drugi plan :) Stan flow może osiągnąć każdy, kto robi to, co kocha, a wykonywana czynność jest przyjemna, daje satysfakcję i zadowolenie...Takich chwil jak najwięcej ( nie ważne co to będzie...malowanie paznokci, gotowanie, taniec, czy zbijanie drewnianych skrzynek- to jest Wasza chwila ) !!!

fot. Arkadiusz Wojciechowski

4 komentarze:

 1. U nas też wiosennie ... jeszcze miesiąc i przyjdzie ona - KALENDARZOW WIOSNA hip hip hura!
  :o)
  Takie stan to skarb życia, fantastycznie byłoby go przeżywać codziennie, w pracy, potem w domu... :o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Linka, ja już wiosnę czuję w płucach. Z każdym oddechem utwierdzam się w przekonaniu, że jeszcze kilka chwil i zawita już taka "konkretna", z pąkami na drzewach i zieloną trawą. Kiedy nabieram powietrza i materializuję ciepłe dni- to taki chwilowy flow:)

   Usuń
 2. Malit, no ja nie wierze, ze nauka to to, co powinnam robic przez cale zycie ;)
  Ale faktem jest, ze jak usiade i skupie sie na 'robocie', to kilka godzin mija jak kilka minut :)
  Pozdrawiam :)
  Olga/ London Town baby :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olga!!!Na dzień dobry, wielki cmok :* , bo Cię dawno nie widziałam :)
   Jeśli chodzi o stan flow, to myślę, że znalazłoby się kilka innych, bardziej przyjemnych czynności, dzięki którym udałoby się go osiągnąć :) Choć znam takich, którzy pochłonięci przyswajaniem wiedzy zapominają o całym świecie i twierdzą, że to właśnie to.
   Ściskam Cię mocno :)

   Usuń

Dziękuję za pozostawiony ślad, każdy Twój komentarz jest niezwykle cenny:)
Anonimowi, proszę się podpisywać.