sobota, 11 lutego 2012

małe cele

Hi.
Piękna słoneczna sobota. Przez uchylone w pokoju okno wpada mi akordeonowa nuta. Od godziny słychać przygrywającego przechodniom grajka, który umila sobotnią aurę. Właśnie zakończyłam mój coffee time i zabieram się do realizacji dzisiejszych celów.

Wiecie, że małe cele są bardzo ważne w realizacji tych dużych? Najmniejszy nawet sukces daje nam zadowolenie i motywacje do podjęcia dalszego działania. Jeśli podzielimy sobie wielkie cele (założenia) na etapy i zaczniemy realizować je małymi krokami dużo łatwiej będzie  nam osiągnąć sukces. Małymi krokami można przebywać duże odległości ( "Nie od razu Rzym zbudowano "). Mi od razu na myśl nasuwa się gra z dzieciństwa. Pamiętacie dzielnego Mario Bros, który pokonywał różne etapy, aby uwolnić księżniczkę? Zdobywał dodatkowe życia, zwalczał smoka i pozyskiwał monety- wszystko po to by zrealizować założony cel. Przechodził kolejne poziomy, a wszystko musiał dokonać w określonym czasie.
Aby realizować nawet najmniejsze cele potrzebujemy motywacji do podjęcia działania. Jest ona  niezwykle ważna. Nawet najmniejszy zrealizowany cel dodaje nam "mocy" i satysfakcji, nawet wtedy, gdy osiągnięcie go nie wymagało większego wysiłku.
Dlatego warto zacząć od czegoś mniejszego i małymi krokami podnosić poprzeczkę. Jeśli nauczymy się realizować małe cele, dużo łatwiej pójdzie nam z tymi większymi. Cieszmy się ponadto z każdego odniesionego sukcesu, w końcu na niego zasługujemy :)

1 komentarz:

  1. heeej. ;0 fajny blog, zapraszam do mnie : http://findthemselves.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony ślad, każdy Twój komentarz jest niezwykle cenny:)
Anonimowi, proszę się podpisywać.