niedziela, 11 marca 2012

w drodze do odzyskania sił witalnych

Hej kochani:)
Ratuję się jak mogę, żeby nie dać się temu strasznemu choróbsku, które w ostatnich dniach próbuje mnie dopaść..  Siedzę otulona kocem, wysmarowana Wick VapoRub i dzielnie walczę:)

Jak Wam minął dzień ? Ja od momentu przyjścia z pracy nadrobiłam zaległe rozmowy przez Skype i ani się obejrzałam, a już 3,5 godziny strzeliły. Ale co ja się dziwię?  Nienormalne wręcz by było, gdybyśmy z moimi psiapsiółami rozmowę konferencyjną zakończyły po 10 minutach. Więc wszystko w normie.

Popijam herbatę zieloną, zażywam wszelkiego rodzaju "cudowne" specyfiki i postanawiam resztę wieczoru przeznaczyć na  regenerację sił:) Cokolwiek to znaczy..

Miłego.Bye :)

Uwielbiam:)

6 komentarzy:

 1. Mnie to powoli wlasnie atakuje choroba:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Regeneruj się Malko ;)
  Znam ten "ból" zatracania się w czasie podczas rzmów Skypowych ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Moaa.
   Te niekontrolowane czasowo rozmowy są najlepsze :)

   Usuń
 3. Malko:)
  Miska, ręcznik, zioła i gorąca woda
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  Do miski wsyp garść koszyczków rumianku, zalej gorącą wodą. Naczynie postaw na stole, narzuć na głowę ręcznik, nachyl się nad miską i wdychaj przez kilka minut aromatyczną parę zarówno nosem, jak i ustami. Para rozszerzy naczynia krwionośne i spowoduje zwiększony dopływ krwi do błon śluzowych objętych stanem zapalnym. Nasili także produkcję śluzu, wraz z którym możemy pozbyć się drobnoustrojów.owiń gardło i do łóżka.albo:)
  Okłady z liści kapusty
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  Kapusta zawiera związki siarki i sól potasową, które przynoszą ulgę w stanach zapalnych. Ciepłe okłady z liści kapusty złagodzą ból gardła. Liście kapusty zanurz w gorącej wodzie, wyjmij, rozbij tłuczkiem do mięsa, przyłóż do szyi i owiń szalikiem. Poczekaj 20 minut. Przeciwbólowo będą działały wszelkie ciepłe okłady na gardło.
  Życzę powodzenia w powrocie do zdrówka.:)P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za tak wyczerpującą dobrą radę, takie zawsze w cenie :)
   Pamiętam jak w dzieciństwie moja babcia leczyła moje problemy gardłowe ciepłymi ziemniakami zawiniętymi w pieluchę lub rozgrzanym piaskiem. Zawsze pomagało (tylko trzeba z tym ostrożnie postępować, aby się nie poparzyć, bo wtedy więcej szkody niż pożytku ).

   Usuń

Dziękuję za pozostawiony ślad, każdy Twój komentarz jest niezwykle cenny:)
Anonimowi, proszę się podpisywać.