wtorek, 14 maja 2013

języki obce

Hej Kochani:)
Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach to podstawa. Sama przekonałam się o tym wyjeżdżając za granicę. Ale bez znajomości języka obcego o wiele trudniej się nam żyje również w kraju. Języki obce umożliwiają nam zawieranie znajomości i znalezienie lepszej pracy.

Zachęcam wszystkich do nauki. W każdej wolnej chwili warto przyswajać chociażby jedno słówko w obcym języku. Łatwo sobie policzyć ile ich poznamy w przeciągu roku. Czas i tak płynie. Nic na tym nie tracimy, a korzyści mogą być ogromne.
Z doświadczenia wiem, że nauka w szkole niekoniecznie idzie w parze ze swobodnym posługiwaniem się językiem. Czasami trzeba jeszcze samodzielnie "przysiąść" i dopełnić językowych formalności. Warto w tym celu wspomóc się przyjaznymi materiałami, żeby nie stracić zapału do nauki.
Osobiście polecam książki do nauki języków obcych Beaty Pawlikowskiej z serii Blondynka Na Językach. Są w bardzo przyzwoitej cenie, nie musimy wkuwać gramatyki, uczymy się gotowych zdań i co najważniejsze dostępne są z płytami CD (MP3) z życzliwym dla ucha lektorem. Do dyspozycji mamy podręcznik do niemieckiego, włoskiego, francuskiego, angielskiego brytyjskiego i hiszpańskiego europejskiego.
Sama "przestudiowałam" tą do niemieckiego i przyznam, że była bardzo pomocna w zaliczeniu mojego certyfikatu:) Szczerze polecam, a ja zabieram się za kolejne.
Ktoś miał już z nimi do czynienia? Miłego dnia Wam życzę :*6 komentarzy:

 1. Jak tylko poczuję przypływ gotówki wybieram się do księgarni po te pozycje ;). Przymierzam się już jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam rozejrzeć się w marketach- tam jedna książka kosztuje ok. 10 zł, za którą w Empiku zapłacimy ok. 40 zł.

   Usuń
  2. Zgadzam się jeżeli chodzi o markety ;). W zeszłym miesiącu przed wizytą u lekarza wstąpiłam do jedno i kupiłam książkę o Coco Chanel za ok 15 zł. Inne równie ciekawe, były przecenione o połowę.

   Usuń
 2. ucze się z nich, bardzo przystępnie podana wiedza -pisałam o nich u siebie kilka dni temu... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. zgadzam się,języki obce to podstawa!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna sprawa znać języki obce:)łatwość w znalezieniu pracy nie oceniona:)


  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony ślad, każdy Twój komentarz jest niezwykle cenny:)
Anonimowi, proszę się podpisywać.