środa, 12 lutego 2014

"skorupkoterapia", czyli jak zapobiegać osteoporozie

Ostatnio coraz częściej przekonuję się o skuteczności naturalnych metod leczenia różnych dolegliwości. Zagłębiam się w tajnikach medycyny naturalnej i unikam jak ognia "cudownych" sztucznych składników. Staram się nie przyjmować żadnych tabletek itp. Stawiam na to, co naturalne, a jednocześnie skuteczne.

Jestem pod ogromnym wrażeniem metod stosowanych przez moje babcie. To największa wiedza jaka mogła zostać mi przekazana...

Dziś o cudowności skorupek od jajek, które w swoim składzie posiadają między innymi fluor, miedź, żelazo, mangan i siarkę.
Pomagają w leczeniu łamliwości paznokci i włosów. Dzięki ich przyjmowaniu można również zlikwidować krwawienie dziąseł i wyleczyć się z bezsenności. Skorupki od jajka pomagają w usunięciu pierwiastków promieniotwórczych z organizmu, a także zapobiegają osteoporozie.

Moje babcie niejednokrotnie wykorzystywały skorupki od jajek do przyrządzania wszelkiego rodzaju mikstur (nie tylko dla siebie, ale i dla roślin, które miały w domu).


 • należy sparzyć skorupki wrzątkiem i pozostawić do wyschnięcia
 • następnie zmielić w młynku do kawy
Można je dodawać do płatków z mlekiem, do twarożku, ryżu lub sosów.
Taką kurację przeprowadza się 2 razy w roku (najlepiej w styczniu i listopadzie) przez 30 dni przyjmując 1-2 g dziennie.

Słyszeliście o tym sposobie zapobiegania osteoporozie? Pozdrawiam.6 komentarzy:

 1. wolę szklankę mleka ale o metodzie słyszałam już dawno

  OdpowiedzUsuń
 2. oo a o tym to nawet nie wiedziałem i jest to dobre :O

  OdpowiedzUsuń
 3. pamietac jednak nalezy ze babcie miały do dyspozycji jedynie jaka z chowu naturalnego a nie jak dzisiaj przemysłowego

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałem o tej metodzie, ale bez używania wrzątku. Ponadto należy używać jajek wiejskich.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam osteoporozę, moja mama ostatnio przeczytała o tych skorupkach i stwierdziła, że niedługo mi coś takiego przygotuje :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony ślad, każdy Twój komentarz jest niezwykle cenny:)
Anonimowi, proszę się podpisywać.