poniedziałek, 12 listopada 2012

zostań kolekcjonerem wartościowych nawyków i zawalcz o inspirację!!!

Czy zdajecie sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu nawyki? Powtarzane codziennie czynności kształtują naszą osobowość... Z jakim sutkiem- zależy jedynie od stylu naszego życia. Jak głosi czeskie przysłowie: "Nawyk jest jak koszula zrobiona z żelaza".
To także "ubranie", które jest naszą wizytówką  na co dzień. Jeśli ubierzesz się w wystrzałowe nawyki, będziesz wyglądać naprawdę dobrze, zawsze i wszędzie gdzie się pojawisz. Kiedy jednak nieodpowiednio dobierzesz swoją garderobę nawyków lub jeśli obecna jest mocno zniszczona, możesz wyglądać śmiesznie i nieodpowiednio do sytuacji w jakiej możesz się znaleźć. W takim "ubraniu" trudno Ci będzie gdziekolwiek wystąpić, a samopoczucie nie będzie najlepsze.
Bardzo ciężko "wyleczyć się" z nawyków (z tych negatywnych szczególnie), ale nie jest to niemożliwe. Wspaniale jest jednak zamienić, te negatywne na pozytywne i cieszyć się z doskonałości płynących ze skutków ich wyrobienia. Aby nie zmagać się jednak z problemem wytępiania "nawykowego mola" z naszej codziennej szafy.. jest na to tylko jedna rada..

"Najlepszym sposobem zrywania ze szkodliwym nawykiem jest nigdy go w sobie nie wyrabiać"
J.C.Penney 


 (Prawda najświętsza! Chociaż grunt to zachować czujność. Podobno potrzeba ok 45 dni na wyrobienie w sobie nawyku! Nawiasem- to kawał czasu!! :)

Według mnie zatem najlepszym kluczem do sukcesu jest jednak inspiracja, która jest paliwem podtrzymującym ogień pasji. Dodaje siły i napędza do działania...więc..
zamiast szukać wymówek i klepać niepowodzenia po plecach, może warto podnieść swój tyłek z kanapy i wyjść na poszukiwanie pasji?! Tylko ona skieruje myśli we właściwym kierunku. 

Zacznij od otaczających Cię ludzi, ciekawych przedmiotów- to właśnie może zainspirować Cię do wielkich osiągnięć. Czytaj wartościowe teksty, słuchaj mądrych ludzi i wyrabiaj w sobie cenne nawyki.

"W miarę jak przybywa mi lat, elementem mojego planu emocjonalnego przetrwania musi być aktywne aktywne poszukiwanie inspiracji, a nie bierne oczekiwanie, aż ona sama mnie odnajdzie"
                   Bebe Moore Campbell

Mam nadzieję, że każdy zrozumiał moje przesłanie... Bierne oczekiwanie na zmianę dotychczasowego życia jest stratą czasu.Tylko podjęcie działania gwarantuje nam dobre wyniki :) A Wy co myślicie?

Dziękuję za uwagę. Miłego wieczoru:) Szanuj swój czas- wyrabiaj dobre nawyki- żegnaj smutki!!4 komentarze:

  1. interesujące:) zgadzam się;) podoba mi się u Ciebie i często zaglądam dlatego wyróżniłam Cię w mojej liście Liebster Blog:) zachęcam do wzięcia udziału:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nawet nie masz pojęcia jak potrzebowałam takich słów zachęty. To działa!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony ślad, każdy Twój komentarz jest niezwykle cenny:)
Anonimowi, proszę się podpisywać.