środa, 1 sierpnia 2012

co wolno wojewodzie...

„Bez Twojego przyzwolenia nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy.”

                                                                             Eleanor Roosevelt


Na moim Facebooku mieliście okazję zobaczyć małą zapowiedź tego posta.

Mądre zdanie na dziś. A ile w nim prawdy i autentyzmu. Żyjemy w czasach, w których na każdym kroku mamy do czynienia z  upokorzeniem i agresją, które często pozostawiają negatywny oddźwięk w naszym życiu. Wielu ludzi próbuje pokazać swoją wyższość i władzę nad innymi, sprowadzając ich poczucie własnej wartości na najniższy poziom. Często zahaczając przy tym o stany depresyjne drugiej osoby. Pamiętajcie, że w takiej sytuacji wszystko zależy od nas samych...Jeśli tylko nie damy się stłamsić i poczuć się gorszymi, z pewnością wygramy takie starcie. Potrzeba przy tym wielkiej wiary w siebie i olbrzymiego, niezachwianego poczucia własnej wartości. Ale w kogo przede wszystkim powinniśmy wierzyć jak nie w siebie?
Tego trzeba się nauczyć ...

Co o tym myślicie?

7 komentarzy:

 1. Ja sądzę podobnie jak Ty Malko, że siła tkwi w nas samych. Musimy odnaleźć nasze prawdy i wartości w sobie i nimi żyć. Nie patrzeć się na innych, ale uśmiechać się do nich z życzliwością i pewnością siebie w oczach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście jest to ciężkie do wprowadzenia w życie, zwłaszcza jeśli na co dzień w pracy masz taką atmosferę, ale daje siłę.

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczne zdjęcia!:) pięknie wyglądasz:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cytat na górze posta jest zarazem początkiem jak i granicą wszystkiego tego co możemy w latwy sposób zrozumieć i natychmiastowo wprowadzić w obieg. Codziennie, czasami wiecej niż raz w ciągu dnia możemy spotkać osobę, która czarno na białym - jest minusem. Zaletą jest potrafić obrócić się i odejść, niż zostać i dać się wpędzić w złą aurę jaką ona wytwarza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też tak sądzę i nie daje się stłamsić przez swojego męża:)
  Jedyny sposób, by ocalić marzenia, to być dla siebie dobrym.

  — Paulo Coelho

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony ślad, każdy Twój komentarz jest niezwykle cenny:)
Anonimowi, proszę się podpisywać.