piątek, 22 września 2017

DIY, DOM: Botaniczne poduszki

Dzisiaj chce przedstawić Wam idealny pomysł na szybkie DIY, które z pewnością będzie stanowić świetna dekoracje Waszej sypialni lub salonu. Jeśli lubicie nadawać Waszym wnętrzom wyjątkowości przedmiotami zrobionymi własnoręcznie ten post jest dla Was!
Nie muszę Wam tez chyba mówić, ze motyw botaniczny to jeden z najmodniejszych motywów dekoracyjnych w ostatnim czasie ;)

Jesień jest idealna pora roku na tego typu "zabawy". Dni są coraz krótsze, wieczory dłuższe, warto uruchomić swoja kreatywność i zrobić coś fajnego przy użyciu jesiennych liści.
Poza tym która pora roku bardziej kojarzy Wam się z liśćmi niż jesień?

Zaparzcie sobie herbatę i zarezerwujcie 10 minut. Gwarantuje Wam, ze wykonanie takiej poszewki na poduszkę jest banalnie proste i a jak się rozkręcicie to na jednej się nie skończy.

Co będzie Wam potrzebne, aby wykonać botaniczne PODUSZKI STEMPLE:
  • poszewki w jednolitym kolorze, najlepiej 100% bawełniane
  • farby do tkanin
  • mały wałek malarski
  • pędzelek
  • karton
  • kartka papieru
  • liście zebrane na spacerze
  • gumowe lub foliowe rękawiczki
  • żelazko


Zaczynamy!

Przygotujcie sobie duża powierzchnię tak, aby wygodnie było Wam pracować. Jeśli macie do dyspozycji stół kuchenny będzie to idealne miejsce.

Rozłóżcie karton tak, aby niczego nie zabrudzić. Załóżcie rękawiczki i do dzieła!

Poszewki możecie wcześniej przeprasować. Miedzy dwie warstwy włóżcie czysta kartkę papieru, tak aby nasz wzór nie przebił na druga stronę.

Liście równo rozłóżcie na kartonie. Na pędzelek nałóżcie farbę i pokryjcie nią liście. Aby farba równomiernie się rozprowadziła użyjcie w tym celu małego walka malarskiego.

Czas, aby odbić wzór na poszewkę. Zróbcie to bardzo starannie, aby wzór ładnie się odbił, ale NIE POPRAWIAJCIE! Gotowe! Pamiętajcie, aby na koniec całość przeprasować przez ściereczkę.


Wskazówki:

- Zwróćcie uwagę na to, aby nie nakładać zbyt dużo farby, bo zacznie wyciekać i zabrudzi Wam poszewkę. Ja niestety tak zrobiłam i wyszła mało estetyczna plama.

- Ważne, aby właściwie dobrać liście. Nie mogą być miękkie (typu akacja). Wybierajcie raczej grube liście.

- Jeśli chcecie zrobić kilka pieczątek użyjcie do tego celu nowych liści. Starajcie się nie wykorzystywać dwa razy jednego liścia. Te się zużywają i psuje to efekt naszej pracy.

*Moje niestety nie wyszły idealnie. Nie miałam więcej poszewek, aby wykonać kolejne, ale to nie koniec mojej przygody z farbami do tkanin ;)Pozdrawiam serdecznie!
A.


5 komentarzy:

Dziękuję za pozostawiony ślad, każdy Twój komentarz jest niezwykle cenny:)
Anonimowi, proszę się podpisywać.